
3/8 Sq. Dr. 6 point Metric Chrome Socket in 13mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size; | 13/16" |
| Opening: | 6pt. |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 26mm |

Original: $6.60
-65%$6.60
$2.31More Images

3/8 Sq. Dr. 6 point Metric Chrome Socket in 13mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size; | 13/16" |
| Opening: | 6pt. |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 26mm |

Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size; | 13/16" |
| Opening: | 6pt. |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 26mm |























