
13mm 3/8 Sq. Dr. 6 point Sleeve Drive Metric Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 43mm |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt. |
| Sleeve Drive: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 43mm |
Original: $58.53
-65%$58.53
$20.49More Images

13mm 3/8 Sq. Dr. 6 point Sleeve Drive Metric Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 43mm |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt. |
| Sleeve Drive: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 43mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 43mm |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt. |
| Sleeve Drive: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 43mm |






















