
1/4 Hex Dr. Nut Setter 13mm 6 point Length 100mm
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 100mm |
| Type: | Nut Setter |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt. |
| HRC: | 43 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H Size: | 8mm |
| L Size: | 100mm |
Original: $34.76
-65%$34.76
$12.17More Images

1/4 Hex Dr. Nut Setter 13mm 6 point Length 100mm
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 100mm |
| Type: | Nut Setter |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt. |
| HRC: | 43 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H Size: | 8mm |
| L Size: | 100mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 100mm |
| Type: | Nut Setter |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt. |
| HRC: | 43 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H Size: | 8mm |
| L Size: | 100mm |






















