
1/4 Hex Dr. Nut Setter 10mm 6 point Length 75mm Slide Magnet


Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.Â

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 75mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output size: | 10mm |
| Opening: | 6 point |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 14.5mm |
| H1 Size: | 4.5mm |
| H2 Size: | 26mm |
| L Size: | 75mm |


More Images


1/4 Hex Dr. Nut Setter 10mm 6 point Length 75mm Slide Magnet


Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.Â

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 75mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output size: | 10mm |
| Opening: | 6 point |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 14.5mm |
| H1 Size: | 4.5mm |
| H2 Size: | 26mm |
| L Size: | 75mm |


Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description


Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.Â

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 75mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output size: | 10mm |
| Opening: | 6 point |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 14.5mm |
| H1 Size: | 4.5mm |
| H2 Size: | 26mm |
| L Size: | 75mm |
























